Carbon Fiber

Carbon Art Garage, yurtdışı ithalat, ihracat  ve üreticisi olduğu en kreatif, en trend ve en sıradışı 3K Twill ve Plain Carbon ürünleri sizlerin beğenisine sunuyor.   Türkiye’nin en çeşitli ve en geniş ürün yelpazesine sahip firmamız bünyesinde aracınızın tüm carbon parçalarını bizden temin edebilir ve aynı zamanda da montaj ve boya hizmeti de alabilirsiniz.   Web sitemizde bulunan tüm parçaların haricinde farklı marka ve modeldeki aracınız için bulamadığınız bir ürün varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışında %35 ortaklığımız bulunan üretim atölyemizde ve çalıştığımız diğer 14 farklı fabrikadan 1000’in üzerindeki kalıplarımız sayesinde sizlere aradığınızı bulmakta yardımcı olabiliriz.  
DRYWET
EPOXY%35%63
CARBON%65%35
KAPAK 1
01

Peki Neden Carbon Fiber?

Japon Dry carbon lifleri ile kalıp tekniği kullanılarak üretilen parçalar bire-bir montaj kolaylığı ve görsel olarak tarzınızı yansıtmanın yanısıra % 40 ile %60 arasında aracınıza hafiflik sağlar.

AUDI Fahrveranstaltung RS4 in Spielberg Steiermark, REDBULL Ring
carbonart-kapak-1-alt-2
carbonart-kapak1-alt3


• 3K Twill ve Plain carbon fiber lifleri
• Carbon & Kevlar & Forged & Red Gloss & Honeycomb
• A +++ kalite üretim
• Dry carbon
• Kalıp üretim tekniği
• İnfüzyon üretim tekniği
• Bire-bir montaj olanağı
• Hafiflik avantajı
• Görsel tasarım


2009 SL65 AMG Black Series
02

Dry Carbon & Wet carbon farkı nedir ?

Normal insan gözüyle neredeyse fark edilemeyecek kadar benzeyen bu 2 üretim sistemi aslında aralarında ciddi farklılıklar barındırır.

Wet carbon

Wet carbon üretim sistemi 2 farklı şekilde yapılır. “ Boyama veya püskürtme “ diye tabir edilen bu sistem kalıp içindeki carbon fiberlerinin üstüne epoxy’yi püskirtme şeklinde atılarak liflerin bağlanması sağlanır.

Dry carbon

ise,

wet carbonlara göre %70 daha hafif ve daha dayanıklıdır. Dry carbon lifleri üzerine hammadde halindeyken enjekte edilen epoxy bir presleme makinası yardımıyla kalıba alınmadan evvel üzerindeki gereksiz ve fazla olan tüm epoxy’den arındırılır ve kalıba alınır.

Kalıba alınan carbon fiber vakumlanarak içinde hava ve carbon olmayan atomlardan ayrıştırılarak 500 derece sıcaklık ve yaklaşık 90 Psi basınçta bekletilir.

carbonart-kapak-2alt-5_mini
SLS AMG Coupé Black Series, AMG Solarbeam, (C 197), 2012

0850 577 70 88

0532 300 82 83